Onur Dogan  
Industrial Engineer, PhD
Research Assistant
 
Homepage Biography Industrial Engineering Info&Human Resources Fun Contact
YTÜ Teknopark Çatışma Yönetimi Eğitimim

İnsanların etkileşim içinde olduğu hemen her ortamda çatışma çıkması kaçınılmazdır. Hatta bazen insanlar kendileriyle bile çatışma yaşayabilirler. Unutulmaması gereken husus, bireylerin farklı eğitim, kültür, gelir seviyesi, yetenek, amaç, geçmiş vs. durumlardan dolayı çatışmanın olağan olduğudur. Çatışmayı ortadan kaldırmaya çalışmak bireyleri tek tip hale getirir. Oysa ki, farklılıklar zenginliklerin esas kaynağıdır. Çatışma yönetimi ile yapılmak istenen, oluşan çatışmayı ortadan kaldırmak değil, çatışma sonucunu bireylerin ve firmaların lehine sonuçlandırmaya çalışmaktır.

Bu eğitimle hem aile hem de iş hayatımızdaki çatışmaları nasıl yöneteceğimiz üzerine farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır.

 

Eğitimden Kareler
YTÜ Teknopark bünyesindeki 14 farklı firmadan 26 kişinin kayıt yaptırdığı Çatışma Yönetimi seminerinde, çatışma ve çatışma çözüm yöntemleri konularında farkındalık oluşturmayı hedefledik. Seminer boyunca anlatılan konular uygulamaya dönüştürüldü ve yer yer videolarla desteklenerek kalıcılık etkisi artırıldı. Katılımcılar, kendi firmalarında karşılaştıkları çatışmaları anlatarak eğitime destek verdiler. Böylece gerçek çatışmalar üzerinde, eğlenceli bir şekilde seminerimizi tamamlamış olduk.
YTÜ Teknokent sayfasındaki haber için tıklayınız.
 
Tüm duyurulara ulaşmak için tıklayınız.
 

Sitedeki yazılar Onur DOĞAN'ın ve diğer yazarların izni alınmadan başka bir web sitesine konulamaz, ancak link verilebilir. Sorumlu davranışınızdan dolayı teşekkür ederiz.

 
Posts on the site can not be placed on another website without the permission of Onur DOĞAN and other authors, but links can be given. Thank you for your responsible behavior.
 
Güncelleme 15.02.2019
www.onurdogan.net |©Copyright 2012 - 2019| Designed by oDogan